MAGNA1 100-100 F / 99221446
MAGNA1 100-100 F / 99221446
Přehled produktů
Oběhové čerpadlo Grundfos MAGNA1 je jednoduché a spolehlivé řešení pro základní potřeby cirkulace. Díky své vysoké energetické účinnosti splňuje normy EuP 2015, což zajišťuje výrazné úspory energie. Intuitivní a uživatelsky přívětivé ovládání spolu s bezúdržbovou konstrukcí činí z čerpadla MAGNA1 ideální volbu pro aplikace vyžadující základní monitorování a řízení systému.
Instalace a základní proces ovládání jsou po celou dobu jednoduché. Díky konstrukci s plechovým rotorem je čerpadlo bezúdržbové. MAGNA1 umožňuje monitorování prostřednictvím výstupu poruchového relé a dálkové zapnutí/vypnutí čerpadla prostřednictvím digitálního vstupu. Komunikace s aplikací Grundfos GO Remote je bezdrátová. Čerpadlo lze použít jako hlavní čerpadlo v aplikacích vytápění i chlazení, včetně:
- směšovacích okruzích
- topných plochách
- klimatizační systémy
- tepelná čerpadla se zdrojem tepla v zemi
- malých chladicích zařízení
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo s integrovaným regulátorem a ovládacím panelem v ovládací skříňce. Těleso čerpadla je k dispozici z šedé litiny nebo nerezové oceli. Kompozitní rotor je vyztužen uhlíkovými vlákny, ložisková deska a clona rotoru jsou vyrobeny z nerezové oceli, stator je vyroben z hliníku. Výkonová elektronika je chlazena vzduchem.
Čerpadlo obsahuje 4pólový synchronní motor s permanentními magnety s vyšší účinností než běžné asynchronní motory. Otáčky jsou řízeny integrovaným frekvenčním měničem.
Technické parametry
| Název výrobku | MAGNA1 100-100 F |
|---|---|
| Objednací číslo | 99221446 |
| Číslo EAN | 5712608944185 |
| Max. Výška posunutí | 100 dm |
| Třída TF | 110 |
| Schválení | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah okolní teploty | 0 .. 40 °C |
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 100 |
| PN pro připojení potrubí | PN 10 |
| Připojení k potrubní přípojce | 450 mm |
| Čerpaná kapalina | Voda |
| Rozsah teplot kapaliny | -10 .. 110 °C |
| Zvolená teplota kapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983,2 kg/m³ |
| P1 max. | 1413 W |
| P1 min. | 31.31 W |
| Frekvence | 50/60 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 230 V |
| Minimální spotřeba proudu | 0.32 A |
| Maximální odběr proudu (I MAX) | 6.23 A |
| Rychlost (n) | 3425 otáček za minutu |
| Krytí IP | X4D |
| Izolace | F |
| Třída energetické účinnosti (EEI) | 0.19 |
| Čistá hmotnost | 34,1 kg |
| Hrubá hmotnost | 37,8 kg |
| Přepravní množství | 0.097 m³ |
| Ekologická schválení | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
| Těleso čerpadla | Šedá litina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B) |
|---|---|
| Oběžné kolo | Kompozit |
| Q max maximálny prietok | 65 m3/hod |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 10 m |
| P max Maximálny príkon | 1413 W |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 10 bar |
| Max. proud motoru | 6.23 A |
