MAGNA1 40-60 F / 99221302
Přehled produktů
MAGNA1 40-60 F
Oběhové čerpadlo Grundfos MAGNA1 je jednoduché, energeticky úsporné řešení pro spolehlivý provoz v základních aplikacích. Díky své vysoké energetické účinnosti splňuje normy EuP 2015 a zajišťuje tak výrazné úspory energie. Intuitivní a uživatelsky přívětivé rozhraní spolu s bezúdržbovou konstrukcí z něj činí ideální volbu pro základní potřeby řízení a monitorování systému.
Čerpadlo umožňuje snadné nastavení, základní ovládání a monitorování. Díky uzavřené konstrukci motoru je bezúdržbové. Model poskytuje možnost monitorování prostřednictvím výstupu poruchového relé a také nabízí dálkové zapnutí/vypnutí pomocí digitálního signálu a bezdrátové komunikace prostřednictvím aplikace Grundfos GO Remote. MAGNA1 může sloužit jako hlavní čerpadlo v aplikacích vytápění a chlazení, včetně:
- směšovacích okruzích
- topných ploch
- klimatizačních ploch
- geotermálních tepelných čerpadel
- malých chladicích zařízení
Jednofázové čerpadlo je vybaveno řídicí jednotkou a ovládacím panelem integrovaným v ovládací skříňce. Těleso čerpadla je k dispozici z šedé litiny nebo nerezové oceli. Kompozitní rotor je vyztužen uhlíkovými vlákny, ložisková deska a kryt rotoru jsou vyrobeny z nerezové oceli a stator je vyroben z hliníku. Výkonová elektronika je chlazena vzduchem.
Čerpadlo používá 4pólový synchronní motor s permanentními magnety (PM motor), který je účinnější než běžné asynchronní motory. Regulaci otáček zajišťuje integrovaný frekvenční měnič.
Technické parametry
| Název výrobku | MAGNA1 40-60 F |
|---|---|
| Obj. č. | 99221292 |
| Číslo EAN | 5712608942655 |
| Cena | EUR 1446 |
| Q aktuální | 10,34 m³/h |
| H skutečná | 3.973 m |
| Max. Výtlačná výška | 60 dm |
| Třída TF | 110 |
| Schválení | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah okolní teploty | 0 .. 40 °C |
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 40 |
| PN pro připojení potrubí | PN 6/10 |
| Připojení k potrubní přípojce | 220 mm |
| Čerpaná kapalina | Voda |
| Rozsah teplot kapaliny | -10 .. 110 °C |
| Zvolená teplota kapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983,2 kg/m³ |
| P1 max. | 194 W |
| P1 min. | 12 W |
| f | 50/60 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 230 V |
| Minimální spotřeba proudu | 0.11 A |
| I MAX | 1.56 A |
| n | 3636 otáček za minutu |
| Pokrytí IP | X4D |
| Izolace | F |
| Energie (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnost | 9,57 kg |
| Hrubá hmotnost | 10,2 kg |
| Přepravní množství | 0.016 m³ |
| Země původu | Německo (DE) |
| Environmentální schválení | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Těleso čerpadla
- Šedá litina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Oběžné kolo
- Kompozit
| Q max maximálny prietok | 16 m3/hod |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 6 m |
| P max Maximálny príkon | 194 W |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 10 bar |
| Max. proud motoru | 1.56 A |
