MAGNA1 40-100 F / 99221304
Přehled produktů
MAGNA1 40-80 F
Oběhové čerpadlo Grundfos MAGNA1 je jednoduchou a efektivní volbou pro spolehlivý provoz. Vysoká energetická účinnost zajišťuje soulad s předpisy EuP 2015, což vede k významným úsporám energie. Díky intuitivnímu, uživatelsky přívětivému rozhraní a bezúdržbovému provedení je MAGNA1 ideálním řešením pro základní aplikace s požadavkem na základní řízení a monitorování systému.
Od jednoduchého nastavení, přes základní ovládání až po monitorování - s MAGNA1 je vše snadné. Čerpadlo je bezúdržbové díky uzavřené konstrukci rotoru. Je možné sledovat stav čerpadla prostřednictvím výstupu poruchového relé a dálkově ovládat spuštění a zastavení pomocí digitálního vstupu. Čerpadlo také bezdrátově komunikuje s aplikací Grundfos GO Remote. MAGNA1 je vhodné jako hlavní čerpadlo pro topné a chladicí systémy, včetně:
- směšovací okruhy
- topných ploch
- klimatizačních ploch
- systémy se zemním tepelným čerpadlem
- malé chladicí aplikace
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo s integrovaným regulátorem a ovládacím panelem v rozváděči. Těleso čerpadla je k dispozici z šedé litiny nebo nerezové oceli. Kompozitní rotor je vyztužen uhlíkovými vlákny, ložisková deska a kryt rotoru jsou vyrobeny z nerezové oceli, pouzdro statoru je vyrobeno z hliníku a výkonová elektronika je chlazena vzduchem.
Čerpadlo používá 4pólový synchronní motor s permanentními magnety (PM motor), který je účinnější než běžné asynchronní motory. Otáčky čerpadla jsou řízeny integrovaným frekvenčním měničem.
Technické parametry
| Název výrobku | MAGNA1 40-80 F |
|---|---|
| Obj. č. | 99221303 |
| Číslo EAN | 5712608942761 |
| Cena | 1767 EUR |
| Max. Výtlačná výška | 80 dm |
| Třída TF | 110 |
| Schválení | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah okolní teploty | 0 .. 40 °C |
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 40 |
| PN pro připojení potrubí | PN 6/10 |
| Připojení k potrubní přípojce | 220 mm |
| Čerpaná kapalina | Voda |
| Rozsah teplot kapaliny | -10 .. 110 °C |
| Zvolená teplota kapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983,2 kg/m³ |
| P1 max. | 267 W |
| P1 min. | 17.03 W |
| Frekvence (f) | 50/60 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 230 V |
| Minimální spotřeba proudu | 0.19 A |
| I MAX | 1.18 A |
| Rychlost (n) | 4285 otáček za minutu |
| Pokrytí IP | X4D |
| Izolace | F |
| Třída energetické účinnosti (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnost | 16,3 kg |
| Hrubá hmotnost | 17,7 kg |
| Přepravní množství | 0.039 m³ |
| Země původu | Německo (DE) |
| Environmentální schválení | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Těleso čerpadla: šedá litina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Oběžné kolo: kompozitní materiál
Instalace
| Rozsah okolní teploty | 0 .. 40 °C |
|---|---|
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 40 |
| PN pro připojení potrubí | PN 6/10 |
| Připojení k potrubní přípojce | 220 mm |
| Q max maximálny prietok | 19 m3/hod |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 8 m |
| P max Maximálny príkon | 267 W |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 10 bar |
| Max. proud motoru | 1.18 A |
