MAGNA1 50-80 F / 99221334
MAGNA1 50-80 F / 99221334
Přehled produktů
Oběhové čerpadlo Grundfos MAGNA1 je jednoduchou volbou pro spolehlivý provoz. Díky své vysoké energetické účinnosti splňuje předpisy EuP 2015 a zajišťuje tak výrazné úspory energie. Intuitivní a uživatelsky přívětivé ovládání spolu s bezúdržbovou konstrukcí činí z čerpadla MAGNA1 ideální volbu pro běžné výkonové potřeby v aplikacích, kde je vyžadováno základní řízení a monitorování systému.
Tato řada čerpadel umožňuje snadné nastavení, základní ovládání a monitorování. Díky ponorné konstrukci oběžného kola je čerpadlo bezúdržbové. MAGNA1 nabízí možnost monitorování čerpadla prostřednictvím výstupu poruchového relé. Digitální vstup pro spuštění a zastavení umožňuje dálkové ovládání. Čerpadlo komunikuje bezdrátově s aplikací Grundfos GO Remote a může být hlavním čerpadlem v aplikacích vytápění i chlazení, včetně aplikací jako např:
- směšovací okruhy
- topné plochy
- vzduchotechnické prostory
- systémy tepelných čerpadel se zemním kolektorem
- malé chladicí aplikace
Funkce a vlastnosti
- Jednofázové čerpadlo s integrovaným ovládacím panelem.
- Těleso čerpadla je k dispozici v provedení z litiny a nerezové oceli.
- Rotor z uhlíkového kompozitu s pouzdrem a nosnou deskou z nerezové oceli.
- Hliníkové pouzdro statoru a vzduchem chlazená výkonová elektronika.
- Čtyřpólový synchronní motor s permanentními magnety s vyšší účinností než tradiční asynchronní motor.
- Integrovaný frekvenční měnič pro řízení otáček čerpadla.
- Možnost dálkového ovládání a bezdrátové komunikace prostřednictvím aplikace Grundfos GO Remote.
- Bezdotykové monitorování stavu čerpadla (výstup poruchového relé).
- Index úspory energie EEI 0,20, zaručující nízkou spotřebu energie.
Instalace
Čerpadlo MAGNA1 je určeno pro instalaci v prostředí s teplotním rozsahem od 0 do 40 °C. Maximální provozní tlak je 10 barů. Připojení je standardní podle normy DIN, velikost připojení DN 50 s PN 6/10. Trubková přípojka má délku 240 mm. Díky robustní konstrukci a materiálům je vhodný pro různé aplikace vytápění a chlazení.
Použití
MAGNA1 je vhodná pro použití ve směšovacích okruzích, topných plochách, vzduchotechnických systémech, systémech tepelných čerpadel země a malých chladicích aplikacích. Čerpanou kapalinou je voda se specifikovaným teplotním rozsahem -10 až 110 °C, přičemž optimální provozní teplota kapaliny je 60 °C. Hustota kapaliny je 983,2 kg/m3.
Technické parametry
| Název výrobku | MAGNA1 50-80 F |
|---|---|
| Objednací číslo | 99221334 |
| Číslo EAN | 5712608943072 |
| Cena | 2525 EUR |
| Max. Výška posunutí | 80 dm |
| Třída TF | 110 |
| Schválení | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah okolní teploty | 0 .. 40 °C |
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 50 |
| PN pro připojení potrubí | PN 6/10 |
| Připojení k potrubní přípojce | 240 mm |
| Čerpaná kapalina | Voda |
| Rozsah teplot kapaliny | -10 .. 110 °C |
| Zvolená teplota kapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983,2 kg/m³ |
| P1 max. | 331 W |
| P1 min. | 20.91 W |
| Frekvence | 50/60 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 230 V |
| Minimální spotřeba proudu | 0.22 A |
| I MAX | 1.48 A |
| Rychlost (n) | 3872 otáček za minutu |
| Pokrytí IP | X4D |
| Izolace | F |
| Energie (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnost | 17,4 kg |
| Hrubá hmotnost | 19,3 kg |
| Přepravní množství | 0.046 m³ |
| Země původu | Německo (DE) |
| Číslo sazebního zařazení | 84137030 |
| Environmentální schválení | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Těleso čerpadla: šedá litina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Oběžné kolo: kompozitní materiál
| Q max maximálny prietok | 26 m3/hod |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 8 m |
| P max Maximálny príkon | 331 W |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 10 bar |
| Max. proud motoru | 1.48 A |
