Grundfos SEG.40.12.2.50B (400V) - 96075901
Čerpadlá Grundfos SEG sú ponorné čerpadlá s horizontálne situovaným výtlačným hrdlom. Tieto čerpadlá sú vhodné najmä pre tlakové čerpanie odpadových vôd vypúšťaných z toaliet. Čerpadlá SEG sú vybavené rezacím zariadením, ktoré zaisťuje drvenie potenciálne deštruktívnych pevných nečistôt na malé kúsky, ktoré je možné bez ťažkostí odvádzať aj potrubím s relatívne malým priemerom.
Vnútorný povrch týchto čerpadiel je hladký a je znemožnené ich prípadné zanesenie.
Základným konštrukčným materiálom popisovaných čerpadiel je liatina. Spona, ktorá zaisťuje pevné spojenie čerpadla a motora je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Toto spojenie čerpadla a motora zaručuje prevenciu proti korózii a taktiež uľahčuje vykonávanie údržby čerpadla.
V napájacom kábli čerpadla sú umiestnené vodiče pre termosnímače zabudované do vinutia motora.
Káblová prípojka je vybavená špeciálnou kompletne tesnenou vidlicou. Tesnenie káblovej vidlice zamedzuje vnikaniu vlhkosti do motora z čerpadla cez kábel v prípade porušenia jeho izolácie, alebo pri neopatrnej manipulácie s káblom.
Čerpadlo musí byť pripojené na riadiacu jednotku.
Čerpadlá boli testované VDE.
Techn.
| Max. prietok | 4.17 l/s |
| Max. dopravná výška | 20.5 m |
| Typ obežného kolesa | MLECÍ SYSTÉM |
| Upchávka | SIC/SIC |
| Schválenia | PA-I |
| Tolerancia krivky | ISO9906:2012 3B2 |
Materiály
| Teleso čerpadla | Šedá liatina |
| EN1561 EN-GJL-200 |
| Obežné koleso | Liatina |
| EN1561 EN-GJL-200 |
Inštalácia
| t max okolie | 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 6 bar |
| Štandardná príruba | DIN |
| Pripojenie | DN 40/50 |
| Výtlačné hrdlo | DN 40 |
| Hodnota tlaku | PN 10 |
| Max. inštalač. hĺbka | 10 m |
| Inštalácia suchá/mokrá | SUBMERGED |
| Automatická spojka | 96076063 |
Kvapalina
| Rozsah teploty kvapaliny | 0 .. 40 °C |
| Hustota | 998.2 kg/m³ |
Elektrické údaje
| P1 | 1.6 kW |
| P2 | 1.2 kW |
| f | 50 Hz |
| U | 1 x 230 V |
| Tolerancia napätia | +6/-10 % |
| Max. počet zapnutí | 30 |
| Menovitý el. prúd | 8 A |
| Rozbehový el. prúd | 38 A |
|
|
| Cos phi - účinník | 0.99 |
| Cos phi - účinník pri 3/4 zaťaženia | 0.99 |
| Cos phi - účinník pri 1/2 zaťaženia | 0.97 |
| n | 2820 rpm |
| Moment zotrvačnosti | 0.0038 kg m² |
| Eta 1/1 | 73 % |
| Eta 3/4 | 71 % |
| Eta 1/2 | 65 % |
| Veľkosť kondenzátora - prevádzka | 30 µF |
| Veľkosť kondenzátora - spustenie | 150 µF |
| Počet pólov | 2 |
| Typ spínania | priame spínanie |
| Krytie IP | IP68 |
| Izolácia | F |
| Nevýbušné prevedenie | nie |
| Motorová ochrana | Teplotný spínač |
| Teplotná ochrana | externá |
| Dĺžka kábla | 10 m |
| Typ kábla | 07RN8-F |
| Káblová koncovka | No plug |
Riadiace jednotky
| Riadiaca skrinka | Nie je zahrnutá |
| Prídavný I/O | External |
| Snímač vlhkosti | bez snímačov vlhkosti |
| AUTOADAPT | NIE |
Krivka čerpadlá
_-_96075901.png)
Rozmery čerpadlá
_-_96075901_Rozmer.png)