Kalová čerpacia stanica Grundfos Multilift MSS.11.1.2 230V
Příslušenství
Kalová čerpací stanice Grundfos Multilift MSS.11.1.2 230V
Klíčové vlastnosti
Kalová čerpací stanice Grundfos Multilift MSS.11.1.2 je vysoce kvalitní zaplavitelná fekální zdvihací jednotka určená pro efektivní a spolehlivou likvidaci odpadních vod. Je vybavena několika přívody s nastavitelnou výškou a inteligentním mikroprocesorovým řízením s LED displejem.
- Výška přívodu nastavitelná na 180 nebo 250 mm a 5 dalších přívodů v DN 50 a DN 100.
- Kompaktní zpětná klapka integrovaná ve sběrné nádrži, volitelně bez ní.
- Vírové oběžné kolo zaručuje účinné čerpání i velkých částic do 40 mm.
- Robustní polyethylenová sběrná nádoba, odolná proti nárazu, hnilobě, plynotěsná a odolná proti zápachu.
- Mikroprocesorová řídicí jednotka LC220 s mnoha bezpečnostními a monitorovacími funkcemi.
Technické parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Otáčky čerpadla | 2760 1/min |
| Jmenovitý průtok | 5,5 l/s |
| Maximální průtok | 8,61 l/s |
| Jmenovitý výtlačný výkon při 5,5 l/s | 4.1 m |
| Typ oběžného kola | VORTEX |
| Maximální velikost částic | 40 mm |
| Schválení | CE, EAC, CN ROHS, MORO, UKCA, SEPRO |
| Typ zpětného ventilu | Klapkový ventil |
| Kryt čerpadla | Kompozitní materiál |
| Nádrž | LDPE (polyethylen s nízkou hustotou) |
| Těsnění | NBR |
| Okolní teplota | 0 .. 40 °C |
| Typ výstupního připojení | DIN |
| Velikost tlakového připojení | DN 80 |
| Jmenovitý tlakový stupeň | PN 6 |
| Teplotní rozsah média | 0 .. 40 °C |
| Hustota média | 998,2 kg/m³ |
| Příkon P1 | 1,7 kW |
| Jmenovitý výkon motoru P2 | 1,1 kW |
| Síťová frekvence | 50 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 230 V |
| Tolerance napětí | +10/-6 % |
| Max. Počet spuštění za hodinu | 60 |
| Jmenovitý proud | 8 A |
| Cos phi - účiník | 0.95 |
| Provozní velikost kondenzátoru | 20 µF |
| Póly motoru | 2 |
| Režim zapnutí | Přímý |
| Třída ochrany (IEC 34-5) | IP68 |
| Třída izolace (IEC 85) | F |
| Norma ochrany proti výbuchu | KLIXON |
| Délka kabelu | 1.5 m |
| Síťová zástrčka | SCHUKO |
| Celkový objem nádoby | 44 l |
| Objem sběrné nádoby s přívodem 180 mm | 20 l |
| Objem sběrné nádoby s přívodem 250 mm | 28 l |
| Čistá hmotnost | 27,4 kg |
| Hrubá hmotnost | 38,1 kg |
| Země původu | Německo (DE) |
| Číslo celního sazebníku | 84137021 |
| Povolení | WEEE |
Popis a výhody použití
Jednotka Grundfos Multilift MSS.11.1.2 je určena ke spolehlivému a účinnému čerpání kalové vody a fekálií v domácnostech, malých budovách nebo průmyslových zařízeních, kde není možné samospádové odvodnění. Díky více přívodům a nastavitelné výšce lze jednotku flexibilně přizpůsobit různým podmínkám instalace.
Robustní konstrukce nádrže z odolného materiálu LDPE zajišťuje odolnost proti nárazům, chemikáliím a zápachu. Speciálně tvarované dno minimalizuje zbytkovou vodu a sedimenty, čímž snižuje nároky na údržbu a zvyšuje celkovou hygieničnost provozu.
Vírové oběžné kolo typu VORTEX umožňuje provoz s většími pevnými částicemi až do 40 mm, čímž se snižuje riziko ucpání a nutnost častého čištění čerpací stanice.
Řídicí jednotka LC220 nabízí kompletní monitorovací a ochranné funkce včetně signalizace poruch, ochrany proti chodu nasucho, monitorování teploty motoru a možnosti připojení různých externích snímačů hladiny. Nástěnná řídicí jednotka s krytím IP56 umožňuje snadný přístup a obsluhu.
Materiály
- Skříň čerpadla: kompozitní materiál
- Sběrná nádrž: LDPE - polyethylen s nízkou hustotou, odolný, plynotěsný a odolný proti zápachu.
- Těsnění: NBR, zajišťující spolehlivou těsnost a dlouhou životnost.
Instalace a provoz
Jednotka je určena pro provoz v běžném prostředí s teplotním rozsahem 0 až 40 °C. Výtlačná přípojka odpovídá normám DIN, velikost tlakové přípojky je DN 80 a tlaková odolnost je PN 6.
Pro jednoduchý a bezpečný provoz využívá automatickou regulaci podle naměřené hladiny a tlaku. Řídicí jednotka má funkce proti zablokování, akustickou signalizaci poruchy a zkušební provoz po 24 hodinách odstavení, čímž je zajištěna dlouhodobá životnost a spolehlivost systému.
Technické výkresy
Charakteristické křivky
| Q max maximálny prietok | 8,61 l/s |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 10.2 m |
| P max Maximálny príkon | 1,1 kW |
| DN výtlak - průměr | DN 80 |
| Délka kabelu | 1,5 m |
| Průchodnost částic | 40 mm |
| Hmotnost | 38 kg |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 40 °C |
| Objem nádoby | 44 l |
| Max. provozní tlak | 6 bar |
| EAN | 5710626080458 |
| IP | 68 |
| Max. proud motoru | 8 A |
| Užitečný objem nádoby | 28 l |
| Objednávacie číslo | 97901037 |
| Menovitý prietok | 5,5 l/s |
| Menovitý výtlak | 4,1 m |
