Automatické ponorné čerpadlo Grundfos SBA 3-45 AW s plovákem - 92713101
Grundfos SBA 3-45 AW (92713101)
Přehled výrobků
Grundfos SBA 3-45 AW - 92713101 je kompletní systém ponorného motorového čerpadla určený k čerpání čisté vody. Ideální použití je pro dešťovou vodu a malé studny v soukromých domech. Díky svému ponornému provozu poskytuje tichou alternativu k čerpadlům instalovaným na sucho.
Čerpadlo obsahuje integrovanou řídicí jednotku, čímž odpadá nutnost externího ovládání. Pro zajištění dlouhé životnosti jsou použity vysoce kvalitní kompozitní materiály odolné proti korozi a nerezová ocel. Připojovací kabel má délku 15 metrů, maximální hloubka ponoru je až 10 metrů a teplota média může mít rozsah od 0 do 40 °C.
Pohodlnou obsluhu zajišťuje automatické spuštění při poklesu tlaku pod 2,2 baru. Čerpadlo je vybaveno bočním přívodem s flexibilní sací hadicí s velikostí ok 1 mm a je chráněno tepelnou ochranou motoru s automatickým opětovným spuštěním po vychladnutí.
Funkce a vlastnosti
- Kompletní ponorný čerpací systém na čistou vodu
- Integrovaná řídicí elektronika, bez nutnosti externího ovládání
- Tichý provoz díky ponorné instalaci
- Odolné materiály: kompozit a nerezová ocel
- Automatický start při tlaku nižším než 2,2 baru
- Boční přívod s flexibilní sací hadicí s velikostí ok 1 mm
- Ochrana proti přetížení a automatický restart po vychladnutí motoru
- Plovákový spínač pro snadné ovládání (typ ovládání: plovákový spínač)
- Schválení CE a shoda s normou ISO9906:2012 3B
Technické parametry
| Čerpaná kapalina | |
|---|---|
| Typ kapaliny | Čistá voda |
| Teplotní rozsah média | 0 °C až 40 °C |
| Provozní teplota média | 20 °C |
| Hustota média | 998,2 kg/m³ |
| Výkonnostní údaje | |
| Jmenovitý průtok | 3 m³/h |
| Jmenovitá dopravní výška | 32,6 m |
| Maximální velikost částic | 1 mm |
| Upínací tlak | 2,2 bar |
| Zpětný ventil | Ano |
| Nastavitelný počáteční tlak | Ne |
| Schválení | CE |
| Třída přijatelnosti ISO | ISO9906:2012 3B |
| Materiály | |
| Těleso čerpadla | Kompozitní materiál PP-GF30 |
| Oběžné kolo | Kompozitní materiál PPO-20GF |
| Instalace | |
| Okolní teplota | -10 °C až 50 °C |
| Vstupní připojení | Plovoucí sací sítko |
| Výtlačná přípojka | G 1" |
| Jmenovitý tlak | PN6 |
| Maximální hloubka ponoru | 10 m |
| Elektrické údaje | |
| Příkon (P1) | 0,9 kW |
| Jmenovitý příkon (P2) | 0,55 kW |
| Síťová frekvence | 50 Hz |
| Napájení | 1x 220 - 240 V |
| Jmenovitý proud | 4 A |
| Spouštěcí proud | 12 A |
| Cos phi | 0,951 |
| Rychlost | 2800 1/min |
| Třída ochrany | IPX8 |
| Třída izolace | F |
| Ochrana motoru | Ano, tepelná |
| Délka kabelu | 15 m |
| Typ kabelu | H07RN-F 3G1 |
| Síťová zástrčka | Schuko |
Materiály
- Těleso čerpadla: kompozitní materiál PP-GF30
- Oběžné kolo: kompozitní materiál PPO-20GF
Instalace
- Okolní teplota: -10 °C až 50 °C
- Přípojka na vstupu: plovoucí sací sítko
- Výtlačné připojení: G 1"
- Jmenovitý tlak: PN6
- Maximální hloubka ponoru: 10 m
Výkonnostní křivka
Výkres
| Q max maximálny prietok | 100 l/min |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 45 m |
| P max Maximálny príkon | 0.9 kW |
| DN výtlak - průměr | 1 '' |
| Délka kabelu | 15 m |
| Zapínací tlak | 2.2 bar |
| Max. provozní tlak | 6 bar |
| EAN | 5715118529606 |
| Max. proud motoru | 4 A |
| Objednávacie číslo | 92713101 |
| Menovitý prietok | 3 m3/h |
| Menovitý výtlak | 32.6 m |
