MAGNA1 50-60 F / 99221333
MAGNA1 50-60 F / 99221333
Přehled
Oběhové čerpadlo Grundfos MAGNA1 je jednoduchou volbou pro spolehlivý a energeticky účinný provoz. Díky své vysoké energetické účinnosti splňuje normy EuP 2015, což vede k významným úsporám energie. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní a bezúdržbovému provedení je čerpadlo MAGNA1 ideálním řešením pro základní energetické potřeby s možností jednoduchého ovládání a monitorování.
Všechny úkony jsou jednoduché, od nastavení až po základní ovládání. Díky konstrukci s kanálovým rotorem je čerpadlo bezúdržbové. MAGNA1 umožňuje monitorování pomocí výstupu poruchového relé a dálkové ovládání spuštění/vypnutí pomocí digitálního vstupu. Bezdrátově komunikuje s aplikací Grundfos GO Remote. Lze jej použít jako hlavní čerpadlo v systémech vytápění a chlazení, včetně:
- směšovacích okruzích
- topných ploch
- klimatizačních ploch
- tepelných čerpadel se zdrojem tepla v zemi
- malé chladicí aplikace
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo, které integruje ovládací panel přímo do řídicí skříně. Skříň je k dispozici v litinovém i nerezovém provedení. Rotor je z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny, ložisková deska a obložení rotoru jsou z nerezové oceli a pouzdro statoru je vyrobeno z hliníku. Elektronika je chlazena vzduchem.
Čerpadlo používá 4pólový synchronní motor s permanentními magnety s vyšší účinností a integrovaným frekvenčním měničem umožňujícím regulaci otáček.
Technické parametry
| Název výrobku | MAGNA1 50-60 F |
|---|---|
| Obj. č. | 99221333 |
| Číslo EAN | 5712608943065 |
| Max. Výška posunutí | 60 dm |
| Třída TF | 110 |
| Schválení | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah okolní teploty | 0 .. 40 °C |
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 50 |
| PN pro připojení potrubí | PN 6/10 |
| Připojení k potrubní přípojce | 240 mm |
| Čerpaná kapalina | Voda |
| Rozsah teplot kapaliny | -10 .. 110 °C |
| Zvolená teplota kapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983,2 kg/m³ |
| P1 max. | 252 W |
| P1 min. | 20.91 W |
| Frekvence (f) | 50/60 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 230 V |
| Minimální spotřeba proudu | 0.22 A |
| I MAX | 1.15 A |
| Rychlost (n) | 3370 otáček za minutu |
| Pokrytí IP | X4D |
| Izolace | F |
| Energie (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnost | 17,4 kg |
| Hrubá hmotnost | 19,3 kg |
| Přepravní množství | 0.046 m³ |
| Finsko | 4615193 |
| Země původu | Německo (DE) |
| Celní zařazení č. | 84137030 |
| Environmentální schválení | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Těleso čerpadla: šedá litina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Oběžné kolo: kompozit
- Rotor: kompozit vyztužený uhlíkovými vlákny
- Ložisková deska a obložení rotoru: nerezová ocel
- Hliník
| Q max maximálny prietok | 24 m3/hod |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 11 m |
| P max Maximálny príkon | 252 W |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 10 bar |
| Max. proud motoru | 1.15 A |
