GRUNDFOS MAGNA3 100-120 F PN6
Grundfos Magna3 100-60 F / 450 mm - PN6 / 97924312
Přehled
Oběhová čerpadla Grundfos Magna3 jsou dokonalým řešením pro náročné aplikace vytápění, chlazení a klimatizace, které vyžadují maximální účinnost, snadnou instalaci a spolehlivý výkon. Díky inovativní technologii čerpadel a řadě inteligentních funkcí, jako je například funkce AUTOADAPT, nabízejí oběhová čerpadla Grundfos Magna3 nejen vynikající energetickou účinnost, ale také přesné řízení a přizpůsobení specifickým požadavkům vašeho systému.
Oběhová čerpadla Magna3 jsou určena pro velké komerční objekty a vícepodlažní budovy, stejně jako pro nemocnice a veřejná zařízení.
Inteligentní funkce, jako jsou AUTOADAPT a FLOWADAPT, automaticky volí optimální nastavení čerpadla, aby váš systém vždy poskytoval nejlepší možný komfort s maximální účinností.
Připojení čerpadla k systému řízení budovy umožňuje kompletní kontrolu a monitorování systému a zároveň zvyšuje spolehlivost. K monitorování a ovládání čerpadla můžete také použít aplikaci Grundfos GO.
Vlastnosti / výhody
- Vynikající energetická účinnost: Díky nejmodernější technologii motoru zaručuje čerpadlo Magna3 mimořádně nízkou spotřebu energie. Automaticky přizpůsobuje své otáčky aktuální potřebě a minimalizuje tak spotřebu energie, což výrazně snižuje provozní náklady.
- Snadná instalace a obsluha: Navrženo pro rychlou a snadnou instalaci. LCD displej umožňuje jednoduché a intuitivní ovládání a nastavení čerpadla.
- Inteligentní ovládání a přizpůsobení: Čerpadlo pracuje s pokročilými režimy ovládání, které lze přizpůsobit podle potřeby. Funkce AUTOADAPT automaticky vyhledává optimální provozní bod pro maximální komfort a účinnost.
- Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost. Integrované bezpečnostní funkce minimalizují riziko poruch a zajišťují bezpečný provoz.
- Snadná údržba: Pokročilé diagnostické funkce umožňují včasné odhalení potenciálních problémů, což zjednodušuje údržbu a snižuje náklady.
Oblasti použití:
- Vytápěcí systémy pro komerční budovy
- Chladicí a klimatizační systémy v komerčních a průmyslových aplikacích.
- Systémy dálkového vytápění a distribuce tepla
Elektronicky řízené, index energetické účinnosti (EEI) ≤0,20 - nejlepší ve své třídě
Technické parametry
| Jmenovitý průtok | 28,04 m³/h |
|---|---|
| Jmenovitý výstupní tlak | 5,948 m |
| Maximální výtlak | 60 dm |
| Teplotní třída | 110 |
| Schválení | CE, VDE |
| Okolní teplota | 0..40 °C |
| Max. Provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 100 |
| Jmenovitý tlak | PN6 |
| Instalační délka | 450 mm |
| Střední teplotní rozsah | -10 ... 110 °C |
| Rozsah středních teplot během provozu | 60 °C |
| Hustota média | 983,2 kg/m³ |
| Maximální spotřeba energie | 679 W |
| Min. Spotřeba energie (P1) | 28 W |
| Síťová frekvence | 50 / 60 Hz |
| Minimální spotřeba proudu | 0,27 A |
| Maximální odběr proudu | 3,11 A |
| Max. OTÁČKY ZA MINUTU | 2730 1/min |
| Třída ochrany | X4D |
| Třída izolace | F |
| Index energetické účinnosti EEI | 0,17 |
| Čistá hmotnost | 33,4 kg |
| Hrubá hmotnost | 36,7 kg |
Použité materiály
- Těleso čerpadla: šedá litina
- Skříň čerpadla: EN 1561 EN-GJL-250
- Skříň čerpadla: ASTM A48-250B
- Materiál oběžného kola: kompozitní materiál
Funkce a vlastnosti
- Vysoce účinná technologie motoru s permanentními magnety EC
- Index energetické účinnosti (EEI) ≤0,17
- Režimy řízení: konstantní tlak, pevné otáčky, proporcionální tlak, konstantní teplota
- Integrovaná úplná ochrana motoru
- Tepelně izolační pláště v souladu s EnEV v rozsahu dodávky
- Automatické nastavení hodnot pomocí funkce AutoAdapt
- Integrovaná ochrana proti chodu nasucho
- Nastavitelné omezení průtoku prostřednictvím funkce FlowLimit
- Připojení k systému řízení budovy prostřednictvím volitelných modulů
- Provozní a poruchová hlášení
- Analogová/digitální komunikace: 2xDO, 3xDI, 1xAI
- Záznam historie provozu
- Ovládání pomocí TFT displeje a měkké dotykové klávesnice
Výkonová křivka čerpadla
Výkres čerpadla
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 6 m |
| P max Maximálny príkon | 679 W |
| DN výtlak - průměr | 100 DN |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 6 bar |
| Max. proud motoru | 3,11 A |
| Objednávacie číslo | 97924312 |
| Menovitý prietok | 28,04 m3/h |
| Menovitý výtlak | 5,948 m |
