Grundfos Magna3 100-80 F / 450 mm - PN10 / 97924323
Grundfos Magna3 100-80 F / 450 mm - PN10 / 97924323
Přehled výrobků
Oběhová čerpadla Grundfos Magna3 jsou dokonalým řešením pro náročné aplikace vytápění, chlazení a klimatizace, které vyžadují maximální účinnost, snadnou instalaci a spolehlivý výkon. Díky inovativní technologii čerpadel a řadě inteligentních funkcí, jako je například funkce AUTOADAPT, nabízejí oběhová čerpadla Grundfos Magna3 nejen vynikající energetickou účinnost, ale také přesné řízení a přizpůsobení specifickým požadavkům vašeho systému.
Čerpadla Magna3 jsou určena pro velké komerční budovy a vícepodlažní objekty, nemocnice a veřejná zařízení. Inteligentní funkce, jako jsou AUTOADAPT a FLOWADAPT, automaticky volí optimální nastavení čerpadla, aby systém vždy poskytoval nejlepší možný komfort s maximální účinností.
Propojení se systémem řízení budovy umožňuje kompletní ovládání a monitorování, včetně ovládání prostřednictvím aplikace Grundfos GO.
Vlastnosti a výhody
- Vynikající energetická účinnost: moderní technologie motoru zajišťuje nízkou spotřebu energie s automatickým nastavením otáček podle potřeby, což snižuje provozní náklady.
- Snadná instalace a obsluha: rychlá instalace s vestavěným LCD displejem pro jednoduché a intuitivní nastavení.
- Inteligentní ovládání: Pokročilé režimy a funkce AUTOADAPT automaticky optimalizují provoz pro dosažení nejlepších výsledků a komfortu.
- Robustní konstrukce a kvalitní materiály spolu s ochranou proti chodu nasucho a přehřátí zaručují bezpečný a dlouhodobý provoz.
- Snadná údržba: Pokročilé diagnostické funkce pomáhají včas odhalit potenciální problémy, čímž zvyšují efektivitu údržby a šetří náklady.
Oblasti použití
- Topné systémy v komerčních budovách
- Chladicí a klimatizační systémy v komerčních a průmyslových aplikacích
- Systémy dálkového vytápění a distribuce tepla
Elektronicky řízené, index energetické účinnosti (EEI) ≤0,20 - nejlepší ve své třídě
Vlastnosti a specifikace
- Vysoce účinná technologie motoru EC s permanentními magnety
- Index energetické účinnosti (EEI) ≤0,17
- Režimy řízení: konstantní tlak / pevné otáčky / proporcionální tlak / konstantní teplota
- Integrovaná úplná ochrana motoru, ochrana proti chodu nasucho a ochrana proti přehřátí
- Tepelně izolační pláště v souladu s EnEV v rozsahu dodávky
- Automatické nastavení prostřednictvím funkce AutoAdapt
- Nastavitelné omezení objemového průtoku FlowLimit
- Možnosti připojení k systému řízení budov prostřednictvím zásuvných modulů
- Provozní a poruchová hlášení s možností analogové/digitální komunikace
- Ovládání prostřednictvím TFT displeje a měkké dotykové klávesnice
Technické parametry
| Jmenovitý průtok | 34,17 m³/h |
|---|---|
| Jmenovitý výstupní tlak | 8,02 m |
| Maximální výtlak | 80 dm |
| Teplotní třída | 110 |
| Schválení | CE, VDE |
| Okolní teplota | 0..40 °C |
| Maximální provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 100 |
| Jmenovitý tlak | PN10 |
| Instalační délka | 450 mm |
| Rozsah středních teplot | -10 ... 110 °C |
| Provozní teplota média | 60 °C |
| Hustota média | 983,2 kg/m³ |
| Maximální spotřeba energie | 1122 W |
| Minimální spotřeba energie (P1 min.) | 31 W |
| Síťová frekvence | 50 / 60 Hz |
| Minimální spotřeba proudu | 0,31 A |
| Maximální odběr proudu | 5,06 A |
| Maximální otáčky | 3210 1/min |
| Třída ochrany | X4D |
| Třída izolace | F |
| Index energetické účinnosti (EEI) | 0,17 |
| Čistá hmotnost | 34 kg |
| Hrubá hmotnost | 37,3 kg |
Použité materiály
- Těleso čerpadla: šedá litina
- Skříň čerpadla: EN 1561 EN-GJL-250
- Skříň čerpadla: ASTM A48-250B
- Oběžné kolo: kompozitní materiál
Výkonové křivky a výkres čerpadla
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 12 m |
| P max Maximálny príkon | 1564 W |
| DN výtlak - průměr | 100 DN |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 6 bar |
| Max. proud motoru | 7 A |
| Objednávacie číslo | 97924315 |
| Menovitý prietok | 38 m3/h |
| Menovitý výtlak | 10.08 m |
