Vodáreň s ponorným čerpadlom Grundfos SQE 5-70
Konstantní tlakový balíček Grundfos SQE 5-70 / 96524503
Přehled výrobků
3" ponorné čerpadlo SQE má ponorný motor s regulací otáček, který automaticky přizpůsobuje svůj průtok příslušné potřebě a udržuje v systému stále konstantní tlak. K instalaci je zapotřebí pouze malá 8litrová membránová tlaková nádrž a řídicí jednotka CU301, které jsou součástí dodávky.
Toto vícestupňové 3" ponorné čerpadlo lze použít pro širokou škálu aplikací, včetně zásobování domácností vodou, plnění nádrží, zavlažování, snižování hladiny podzemní vody a ochrany životního prostředí.
Čerpadlo má plovoucí oběžná kola, každé s vlastním ložiskem z karbidu wolframu/keramiky, které zajišťuje dlouhodobou spolehlivost.
Funkce a vlastnosti
- Funkce pozvolného startu pro šetrný provoz a prevenci tlakových rázů
- Ochrana proti chodu nasucho pro maximální bezpečnost
- Ochrana proti obrácení axiálního tahu
- Ochrana proti přepětí (> 315 V) a podpětí (< 150 V)
- Ochrana proti přetížení a přehřátí
- Pohon jednofázovým motorem s permanentními magnety s vysokou účinností
- Vybaveno dvěma oky pro připevnění (nerezového) kabelového bezpečnostního zařízení
Čerpadlo má měkký start v délce maximálně 2 sekund, aby se zabránilo vysokému startovacímu proudu. Čerpadla řady SQ/E jsou dodávána s vyměnitelným kabelem motoru (SQE-NE bez kabelu).
Technické údaje
| Čerpaná kapalina | Voda |
|---|---|
| Střední teplotní rozsah | 0 .. 35 °C |
| Teplota média během sběru dat | 20 °C |
| Hustota | 998,2 kg/m³ |
| Otáčky čerpadla (na základě údajů o čerpadle) | 10 700 1/min |
| Jmenovitý průtok | 5 m³/h |
| Jmenovitý výtlačný tlak | 73 m |
| Max. Provozní tlak | 15 bar |
| Tlaková přípojka | RP1 1/2 |
| Minimální průměr vrtu | 76 mm |
| Typ motoru | MSE3 |
| Příkon P1 | 2,46 kW |
| Jmenovitý výkon motoru P2 | 1,85 kW |
| Potřebný výkon (P2) čerpadla | 1,81 kW |
| Síťová frekvence | 50 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 200-240 V |
| Jmenovitý proud | 12.3 A |
| Účiník | 1.00 |
| Jmenovité otáčky | 10 700 1/min |
| Typ zapnutí | Přímý |
| Třída ochrany (IEC 34-5) | IP68 |
| Teplotní třída (IEC 85) | F |
| Délka kabelu | 1.5 m |
| Číslo výrobku motoru | 96160857 |
| Čistá hmotnost | 6,17 kg |
| Hrubá hmotnost | 6,89 kg |
| Přepravní objem | 0.0113 m³ |
| Dánské číslo VVS | 388445470 |
| Švédské RSK č. | 5853387 |
| Schválení | CE, PCBC, RCM, EAC, CN Rohs Exempt, Maroko, UKCA, SEPRO |
| Třída přijatelnosti ISO | ISO9906:2012 3B |
Materiály
- Čerpadlo: nerezová ocel EN 1.4301 (AISI 304)
- Materiál oběžného kola: Kompozitní materiál
- Oběžné kolo: ZYTEL 70G30 HSLR PA6.6-GF30
- Motor: Nerezová ocel DIN č. 1.4301 (AISI 304)
Výhody výrobku
- Průměr čerpadla pouze 76 mm
- Komplexní ochrana: ochrana proti chodu nasucho, ochrana proti přepětí a podpětí, ochrana proti přetížení a ochrana proti přehřátí.
- Jednoduché nastavení nastaveného tlaku pomocí řídicí jednotky CU301.
Rozsah dodávky
- 3" ponorné čerpadlo SQE 5-70 se 40 m kabelem
- Řídicí jednotka CU 301
- 8litrová membránová tlaková nádrž
- Snímač tlaku
- manometr
- Kulový ventil s vypouštěním
Výkonnostní křivka
| Q max maximálny prietok | 125 l/min |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 105 m |
| P max Maximálny príkon | 2,4 kW |
| DN výtlak - průměr | 5/4 '' |
| Délka kabelu | 40 m |
| Průměr čerpadla | 76 mm |
| Max. proud motoru | 12,3 A |
