GRUNDFOS MAGNA3 80-120 F PN6
Grundfos Magna3 80-120 F / 360 mm - PN10 / 97924320
Přehled
Oběhová čerpadla Grundfos Magna3 jsou dokonalým řešením pro náročné aplikace vytápění, chlazení a klimatizace, které vyžadují maximální účinnost, snadnou instalaci a spolehlivý výkon. Díky inovativní technologii čerpadel a řadě inteligentních funkcí, jako je například funkce AUTOADAPT, nabízejí oběhová čerpadla Grundfos Magna3 nejen vynikající energetickou účinnost, ale také přesné řízení a přizpůsobení specifickým požadavkům vašeho systému.
Oběhová čerpadla Magna3 jsou určena pro velké komerční objekty a vícepodlažní budovy, stejně jako pro nemocnice a veřejná zařízení.
Inteligentní funkce, jako jsou AUTOADAPT a FLOWADAPT, automaticky volí optimální nastavení čerpadla, aby váš systém vždy poskytoval nejlepší možný komfort s maximální účinností.
Připojení čerpadla k systému řízení budovy umožňuje kompletní kontrolu a monitorování systému a zároveň zvyšuje spolehlivost. K monitorování a ovládání čerpadla můžete také použít aplikaci Grundfos GO.
Funkce a vlastnosti
- Vynikající energetická účinnost: Díky nejmodernější technologii motoru zaručuje čerpadlo Magna3 extrémně nízkou spotřebu energie, automaticky přizpůsobuje své otáčky aktuální potřebě, čímž minimalizuje spotřebu energie a snižuje provozní náklady.
- Snadná instalace a obsluha: Intuitivní LCD displej pro snadné ovládání a nastavení: navržen pro rychlou instalaci.
- Inteligentní ovládání a přizpůsobení: Pokročilé režimy ovládání umožňují optimální přizpůsobení měnícím se požadavkům. Funkce AUTOADAPT automaticky detekuje optimální provozní bod pro maximální komfort a účinnost.
- Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost.
- Snadná údržba: Pokročilé diagnostické funkce umožňují včasnou identifikaci potenciálních problémů, což usnadňuje údržbu a šetří čas i náklady.
Elektronicky řízený, index energetické účinnosti (EEI) ≤0,20 - nejlepší ve své třídě.
Oblasti použití
- Topné systémy: Ideální pro použití v komerčních topných systémech.
- Chladicí a klimatizační systémy: Spolehlivý provoz chladicích okruhů v komerčních a průmyslových aplikacích.
- Systémy dálkového vytápění: přenos a distribuce tepla z dálkového vytápění.
Technické parametry
| Jmenovitý průtok | 37,41 m³/h |
|---|---|
| Jmenovitý výtlak | 9,79 m |
| Maximální výtlak | 120 dm |
| Teplotní třída | 110 °C |
| Schválení | CE, VDE |
| Okolní teplota | 0 - 40 °C |
| Max. provozní tlak | 10 bar |
| Typ připojení | DIN |
| Velikost připojení | DN 80 |
| Jmenovitý tlak | PN10 |
| Instalační délka | 360 mm |
| Rozsah středních teplot | -10 ... 110 °C |
| Provozní teplota média | 60 °C |
| Hustota média | 983,2 kg/m³ |
| Maximální spotřeba energie | 1496 W |
| Min. Spotřeba energie (P1 min.) | 31 W |
| Síťová frekvence | 50 / 60 Hz |
| Minimální proud | 0,32 A |
| Maximální proud | 6,65 A |
| Maximální otáčky | 3690 1/min |
| Třída ochrany | X4D |
| Třída izolace | F |
| Čistá hmotnost | 29,7 kg |
| Hrubá hmotnost | 32,4 kg |
| Index energetické účinnosti (EEI) | 0,17 |
Použité materiály
- Těleso čerpadla: šedá litina
- Skříň čerpadla: EN 1561 EN-GJL-250
- Skříň čerpadla: ASTM A48-250B
- Materiál oběžného kola: kompozitní materiál
Instalace
- Okolní teplota: 0 - 40 °C
- Maximální provozní tlak: 10 bar
- Typ připojení: DIN
- Velikost připojení: DN 80
- Jmenovitý tlak: PN10
- Instalační délka: 360 mm
Čerpané médium
- Rozsah teplot média: -10 ... 110 °C
- Rozsah teplot média během provozu: 60 °C
- Hustota: 983,2 kg/m³
Výkonová křivka čerpadla
Výkres čerpadla
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 12 m |
| P max Maximálny príkon | 1496 W |
| DN výtlak - průměr | 80 DN |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 110 °C |
| Max. provozní tlak | 6 bar |
| Max. proud motoru | 6,65 A |
| Objednávacie číslo | 97924320 |
| Menovitý prietok | 37,41 m3/h |
| Menovitý výtlak | 9,79 m |
| Variant | Cena | Dostupnosť |
|---|
|
GRUNDFOS MAGNA3 80-100 F
Napětí: 230 V H max: 10 m P max: 1043 W DN výtlak - průměr: 80 DN Max. teplota čerpané kapaliny: 110 °C Max. provozní tlak: 6 bar Max. proud motoru: 4,69 A Objednávacie číslo: 97924309 Menovitý prietok: 33,3 m3/h Menovitý výtlak: 7,643 m |
