Ponorné kalové čerpadlo HCP 50AFU20.4 / 400V
Ponorné kalové čerpadlá sú určené do najnáročnejších prostredí, v ktorých je potrebné čerpať surovú vodu. Preprava surovej vody kladie vysoké nároky na materiál a výkon čerpadla. Kalové čerpadla rady AF dokážu sa vysporiadať aj v náročných podmienkach.
Liatinové kalové čerpadlá s robustnou konštrukciou. Čerpadlá sú vyrobené zo sivej liatiny a vybavené dvojitými mechanickými tesneniami SiC/SiC, ktoré sú mazané trvalou olejovou náplňou. Na ochranu mechanického tesnenia pred znečistením sa používa dodatočné olejové tesnenie. Elektromotor v suchej konštrukcii je vybavený dodatočnou tepelnou ochranou (bimetal).
Materiál čerpadla:
- Obal čerpadla: sivá liatina 0.6020
- Horný kryt: sivá liatina 0.6020
- Hriadeľ: nerezová oceľ AISI 1.4006
- Dvojitá mechanická upchávka
Obežné koleso
- P - polootvorené obežné koleso s dvoma lopatkami alebo jednou lopatkou s volfrámovou doskou (umožňuje skracovanie vláknitých materiálov a zabraňuje upchávaniu)
- U - vírivé s dobrou odolnosťou proti upchávaniu. Pre média s pevnými a vláknitými materiálmi
- E - uzavreté jednokanálové obežné koleso. Veľmi účinné na čerpanie vody s pevnými látkami
Výkonnostná krivka čerpadla
Rozmery čerpadla

| Q max maximálny prietok | 17 m3/hod |
| Napětí | 400 V |
| H max Výtlačna výška | 10 m |
| P max Maximálny príkon | 0,7 kW |
| DN výtlak - průměr | DN50/2 '' |
| Délka kabelu | 10 m |
| Plavakový spínač | nie |
| Hmotnost | 18 kg |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 40 °C |
| Hodnota pH | 6-9 |
| Max. proud motoru | 1,3 A |
| Max. Hustota čerpanej kvapaliny | 1100 kg/m3 |
| Otačky motora | 2780 rpm |
| Variant | Cena | Dostupnosť |
|---|
|
Kalové čerpadlo HCP AFU 20,4 / 400V
Q max: 21 m3/hod Napětí: 400 V H max: 14 m P max: 1,05 kW DN výtlak - průměr: DN50/2 '' Délka kabelu: 10 m Plavakový spínač: nie Hmotnost: 19 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Hodnota pH: 6-9 Max. proud motoru: 1,9 A Max. Hustota čerpanej kvapaliny: 1100 kg/m3 Otačky motora: 2800 rpm |
|
Kalové čerpadlo HCP AFU 20,4 / 400V
Q max: 17 m3/hod Napětí: 230 V H max: 10 m P max: 0,72 kW DN výtlak - průměr: DN50/2 '' Délka kabelu: 10 m Plavakový spínač: Y Hmotnost: 19 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Hodnota pH: 6-9 Max. proud motoru: 1,3 A Max. Hustota čerpanej kvapaliny: 1100 kg/m3 Otačky motora: 2780 rpm |
|
Kalové čerpadlo HCP AFU 20,4 / 400V
Q max: 22,5 m3/hod Napětí: 400 V H max: 10,5 m P max: 1,05 kW DN výtlak - průměr: DN50/2 '' Délka kabelu: 10 m Plavakový spínač: N Průchodnost částic: 50 mm Hmotnost: 21 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Hodnota pH: 6-9 Max. proud motoru: 1,9 A Max. Hustota čerpanej kvapaliny: 1100 kg/m3 Otačky motora: 2800 rpm |
|
Kalové čerpadlo HCP AFU 20,4 / 400V
Q max: 25 m3/hod Napětí: 400 V H max: 7,5 m P max: 1,05 kW DN výtlak - průměr: DN50/2 '' Délka kabelu: 10 m Plavakový spínač: nie Průchodnost částic: 50 mm Hmotnost: 29 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Hodnota pH: 6-9 Max. proud motoru: 2 A Max. Hustota čerpanej kvapaliny: 1100 kg/m3 Otačky motora: 1380 rpm |
|
Kalové čerpadlo HCP AFU 20,4 / 400V
Q max: 26 m3/hod Napětí: 400 V H max: 18 m P max: 2 kW DN výtlak - průměr: DN50/2 '' Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: N Průchodnost částic: 35 mm Hmotnost: 29 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Hodnota pH: 6-9 Max. proud motoru: 3,4 A Max. Hustota čerpanej kvapaliny: 1100 kg/m3 Otačky motora: 2820 rpm |
|
Kalové čerpadlo HCP AFU 20,4 / 400V
Q max: 27,5 m3/hod Napětí: 400 V H max: 15 m P max: 2 kW DN výtlak - průměr: DN50/2 '' Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: N Průchodnost částic: 50 m Hmotnost: 29 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Hodnota pH: 6-9 Max. proud motoru: 3,4 A Max. Hustota čerpanej kvapaliny: 1100 kg/m3 Otačky motora: 2820 rpm |

