MR-31 / 0,75-4kW (400V)
MR-31 / 0,75-4kW (400V)
Přehled a popis produktu
Digitální řídicí jednotka MR-31 poskytuje komplexní ochranu čerpadla, digitálně zobrazuje parametry čerpadla a provozní informace a v případě poruchy informuje spotřebitele o příčině poruchy. Je určena pro spolehlivé a účinné řízení ponorných čerpadel s výkonem motoru od 0,75 do 4 kW při napájení 400 V.
Řídicí jednotku PumpS MR-31 lze použít třemi způsoby s různými metodami řízení pro maximální flexibilitu a ochranu vašeho systému.
Způsoby použití
- Přívod vody do vodních nádrží a akumulačních nádrží s ovládáním plovákovým spínačem:
Varianta ovládání plovákovým spínačem umožňuje snadné ovládání čerpadla pro plnění velkých zásobníků vody (např. globusů na družstvech). Plovákový spínač ve vodní nádrži zapne čerpadlo při vyčerpání zásoby vody, čímž je zajištěn nepřetržitý zdroj vody. Druhý plovákový spínač ve studni slouží jako ochrana proti vyschnutí. Ochrana je doplněna funkcí cos-phi pro bezpečný provoz čerpadla.
- Ochrana motoru:
V systému s tlakovým spínačem nabízí MR-31 komplexní ochranu motoru a čerpadla. Lze ji spínat prostřednictvím beznapěťového kontaktu externího mechanického tlakového spínače. Pro ještě přesnější ochranu je možné doplnit modul PT100 pro měření teploty motoru (modul PT100 není součástí dodávky a je nutné jej dokoupit).
- Řízení a ochrana jednoho ponorného čerpadla:
Přístroj je určen k řízení a ochraně jednoho ponorného čerpadla s motorem o výkonu 0,75-4 kW a napájecím napětím 400 V.
Ochrana a funkce
- Ochrana motoru
- Ochrana proti chodu nasucho
- Ochrana proti vysokému a nízkému napětí
- Akustická signalizace poruchy
- Ochrana proti výpadku fáze
- Ochrana v případě nesprávného sledu fází
- Ochrana proti cyklování
- Ochrana proti korozi při delší nečinnosti
- Možnost nastavení automatického nebo ručního provozu
- Digitální zobrazení aktuálního stavu systému (proud motoru, napětí)
- LCD displej zobrazuje posledních 5 poruch a informace o chodu čerpadla
- Beznapěťový kontakt pro indikaci poruchy
- Automatická kalibrace parametrů při prvním spuštění
- Třída ochrany IP 54
- Komunikace Modbus RS485
Technické parametry
| Výkon motoru | 0,75 - 4 kW |
|---|---|
| Napájecí napětí | 400 V |
| Ochrana | Motor, běh nasucho, napětí, fáze, anticyklace |
| Signalizace | Akustická, LCD displej s 5 posledními poruchami |
| Komunikace | Modbus RS485 |
| Stupeň ochrany | IP 54 |
| Rozšiřitelný | Modul PT100 pro snímání teploty motoru (není součástí dodávky) |
| Napětí | 400 V |
| P max Maximálny príkon | 4 kW |
| IP | 54 |
| Variant | Cena | Dostupnosť |
|---|
|
MR-31 / 5,5-11kW (400V)
Napětí: 400 V P max: 5,5 - 11 kW IP: 54 |
|
MR-31 / 15kW (400V)
Napětí: 400 V P max: 11,0 - 15,0 kW IP: 54 |
