SBA 3-35 A
Ponorné automatické čerpadlo Grundfos SBA 3-35 A s plovákem / 92713060
Přehled
Grundfos SBA 3-35 A je kompletní systém ponorného čerpadla určený pro čerpání a tlakování čisté vody. Ideální řešení pro použití s dešťovou vodou nebo v malých domovních studnách, kde je prioritou tichý provoz a efektivní výkon. Díky ponornému provozu je hlučnost čerpadla minimální ve srovnání s čerpadly instalovanými na sucho. Model SBA obsahuje integrovanou řídicí jednotku, která eliminuje potřebu externího ovládání. Konstrukční prvky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního kompozitního materiálu a nerezové oceli, což zajišťuje dlouhou životnost a odolnost proti korozi.
Čerpadlo je dodáváno s 15 metrů dlouhým kabelem, lze jej ponořit až 10 metrů pod vodní hladinu. Provozní teplota čerpané kapaliny se pohybuje od 0 °C do 40 °C.
Čerpadlo SBA 3-35 A se automaticky spustí při poklesu tlaku v potrubí pod 2,2 baru, čímž je zaručeno spolehlivé udržování požadovaného tlaku.
Funkce a vlastnosti
- Tiché ponorné čerpadlo vhodné pro dešťovou vodu a domácí studny.
- Integrovaná řídicí jednotka zabraňuje nutnosti externího ovládání
- Vyrobeno z odolných kompozitních materiálů a nerezové oceli pro dlouhou životnost
- Automatické spuštění při poklesu tlaku pod 2,2 baru
- Chráněno proti přetížení integrovanou tepelnou ochranou
- Automatické vypnutí při přehřátí a následné automatické opětovné spuštění po ochlazení
- Maximální velikost pevných nečistot, které mohou projít čerpadlem: 1 mm
- Jednofázové napájení s ochranou motoru a zástrčkou Schuko
Instalace
Čerpadlo je určeno pro ponornou instalaci do studní nebo podzemních nádrží s maximální hloubkou ponoru 10 m. Jeho typ vstupního připojení je STRAINER s tlakovým otvorem G 1" a jmenovitým tlakem PN 6. Okolní provozní teplota se může pohybovat od -10 °C do 50 °C, což zajišťuje jeho univerzální použitelnost v různých klimatických podmínkách.
Technické parametry
| Typ ovládání | Plovákový spínač (ano) |
|---|---|
| Čerpaná kapalina | Voda |
| Rozsah teplot média | 0 až 40 °C |
| Provozní teplota média | 20 °C |
| Hustota média | 998,2 kg/m³ |
| Jmenovitý průtok | 3,6 m³/h |
| Jmenovitý výstupní tlak | 24,6 m |
| Maximální velikost částic | 1 mm |
| Schválení | CE |
| Třída přijatelnosti ISO | ISO9906:2012 3B |
| Zpětný ventil | Ano |
| Nastavitelný počáteční tlak | Ne |
| Spínací tlak | 1,5 bar |
| Těleso čerpadla | Kompozitní materiál (GF30) |
| Materiál oběžného kola | Kompozitní materiál (PPO-20GF) |
| Okolní teplota při instalaci | -10 až 50 °C |
| Typ vstupního připojení | STRAINER |
| Připojení tlakového portu | G 1" |
| Jmenovitý tlakový stupeň | PN 6 |
| Maximální hloubka instalace | 10 m |
| Příkon P1 | 0,75 kW |
| Jmenovitý příkon P2 | 0,47 kW |
| Síťová frekvence | 50 Hz |
| Jmenovité napětí | 1 x 220-240 V |
| Jmenovitý proud | 3,5 A |
| Spouštěcí proud | 12 A |
| Úroveň otáček Cos phi 3 | 0,940 |
| Jmenovité otáčky | 2800 1/min |
| Velikost provozního kondenzátoru | 12 µF/450 V |
| Třída ochrany (IEC 34-5) | X8 |
| Třída izolace (IEC 85) | F |
| Ochrana motoru | Ano |
| Délka kabelu | 15 m |
| Typ kabelu | H07RN-F 3G1 |
| Síťová zástrčka | Zástrčka Schuko |
| Čistá hmotnost | 13,2 kg |
| Hrubá hmotnost | 14,2 kg |
Charakteristická křivka výkonu
Technický výkres
| Q max maximálny prietok | 100 l/min |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 34 m |
| P max Maximálny príkon | 0.75 kW |
| Délka kabelu | 15 m |
| Plavakový spínač | áno |
| Hmotnost | 11 kg |
| Max. teplota čerpané kapaliny | 40 °C |
| Průměr čerpadla | 160 mm |
| EAN | 5715118529361 |
| Max. ponor motoru | 10 m |
| Variant | Cena | Dostupnosť |
|---|
|
Pononré čerpadlo Grundfos SB 3-35 A s plavákom / 92712333
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 34 m P max: 0,75 kW DN výtlak - průměr: 1 '' Délka kabelu: 15 m Průměr čerpadla: 160 mm EAN: 5715118518952 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 3,5 A |
|
Pononré čerpadlo Grundfos SB 3-35 A s plavákom / 92712333
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW DN výtlak - průměr: 1 '' Délka kabelu: 15 m Průměr čerpadla: 160 mm Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A |
|
SBA 3-45 M
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: nein Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5710626001743 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A Objednávacie číslo: 92834170 Menovitý prietok: 3 m3/h Menovitý výtlak: 32,6 m |
|
SBA 3-45 A
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: ja Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5715118529576 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A Objednávacie číslo: 92713068 |
|
SBA 3-45 MW
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 1,05 kW DN výtlak - průměr: 1 '' Délka kabelu: 15 m Průměr čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5715118529590 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A Objednávacie číslo: 92713100 |
|
SB 3-45 A
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: áno Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 150 mm EAN: 5710621504164 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A |
|
Ponorné čerpadlo Grundfos SB 3-35 M
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 34 m P max: 0,75 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: nie Hmotnost: 10 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm EAN: 5710621504119 Max. proud motoru: 3,5 A |
