SBA 3-45 MW
Automatické ponorné čerpadlo SBA 3-45 MW s plovoucími saněmi / 92713100
Grundfos SBA 3-45 MW je kompletní systém ponorného čerpadla určený k čerpání a zvyšování tlaku čisté vody. Je ideální pro použití s dešťovou vodou a malými domovními studnami. Díky svému ponornému provozu je tichou alternativou k čerpadlům instalovaným na sucho.
SBA obsahuje integrovanou řídicí jednotku, která eliminuje potřebu externího ovládání. Všechny součásti jsou vyrobeny z vysoce kvalitních kompozitních materiálů odolných proti korozi a nerezové oceli.
Čerpadlo je vybaveno 15 m dlouhým přívodním kabelem a je navrženo pro maximální hloubku ponoru až 10 m. Přípustná teplota čerpaného média je v rozmezí 0 °C až 40 °C.
Čerpadlo se automaticky spustí při poklesu tlaku v potrubí pod 2,2 baru, což zajišťuje nepřetržitý a spolehlivý provoz bez nutnosti ručního zásahu.
Čerpadlo SBA 3-45 MW je ideální pro studny a podzemní nádrže na vodu, má ochranu proti vniknutí pevných částic, čímž se prodlužuje životnost čerpadla.
Čerpadlo je vybaveno bočním přívodem a flexibilní sací hadicí s plovoucím sacím sítkem s velikostí ok pouhý 1 mm.
Jednofázová verze čerpadla má integrovanou ochranu proti tepelnému přetížení a při přehřátí se automaticky vypne, po ochlazení následuje automatické opětovné spuštění.
Funkce a vlastnosti
- Kompletní ponorný systém pro čerpání a tlakování pitné a dešťové vody.
- Integrovaná řídicí jednotka bez nutnosti externího ovládání
- Přívodní kabel o délce 15 m pro flexibilní instalaci
- Maximální hloubka ponoru až 10 m
- Automatické spuštění při poklesu tlaku pod 2,2 baru
- Plovoucí sací sítko s oky 1 mm pro ochranu před nečistotami
- Integrovaná tepelná ochrana a automatické vypnutí v případě přehřátí
- Boční přívod s flexibilní sací hadicí pro snadnou instalaci
- Tichý provoz díky ponornému provozu
Technické parametry
| Typ ovládání | Automatická, integrovaná řídicí jednotka |
|---|---|
| Plovoucí spínač | Nepoužívá se |
| Čerpaná kapalina | Čistá voda (včetně dešťové) |
| Střední rozsah teplot | 0 °C až 40 °C |
| Pracovní teplota média | 20 °C (normální provoz) |
| Hustota média | 998,2 kg/m³ |
| Jmenovitý průtok | 3 m³/h |
| Jmenovitý výstupní tlak | 32,6 m |
| Maximální velikost částic | 1 mm |
| Schválení | CE |
| Třída přijatelnosti ISO | ISO9906:2012 3B |
| Zpětný ventil | Ano |
| Nastavitelný počáteční tlak | Ne |
| Spínací tlak | 2,2 bar |
| Materiál tělesa čerpadla | Kompozitní materiál GF30 |
| Materiál oběžného kola | Kompozitní materiál PPO-20GF |
| Okolní teplota pro instalaci | -10 °C až 50 °C |
| Typ vstupního připojení | Plovoucí sítko |
| Připojení tlakového portu | G 1" |
| Jmenovitý tlakový stupeň | PN 6 |
| Maximální hloubka instalace | 10 m |
| Elektrické údaje | |
| Příkon P1 | 0,9 kW |
| Jmenovitý příkon P2 | 0,55 kW |
| Síťová frekvence | 50 Hz |
| Napájecí napětí | 1 x 220-240 V |
| Jmenovitý proud | 4 A |
| Spouštěcí proud | 12 A |
| Úroveň otáček Cos phi 3 | 0.951 |
| Jmenovitá rychlost | 2800 ot/min |
| Velikost kondenzátoru | 12 µF/450 V |
| Třída ochrany (IEC 34-5) | X8 |
| Třída izolace (IEC 85) | F |
| Ochrana motoru | Ano (integrovaná tepelná ochrana) |
| Délka kabelu | 15 m |
| Typ kabelu | H07RN-F 3G1 |
| Síťová zástrčka | Zástrčka Schuko |
| Čistá hmotnost | 13,5 kg |
| Hrubá hmotnost | 14,5 kg |
| Přepravní objem | 0,053 m³ |
Charakteristická výkonnostní křivka

Výkres výrobku

| Q max maximálny prietok | 100 l/min |
| Napětí | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 45 m |
| P max Maximálny príkon | 1,05 kW |
| DN výtlak - průměr | 1 '' |
| Délka kabelu | 15 m |
| Průměr čerpadla | 160 mm |
| Zapínací tlak | 2,2 bar |
| EAN | 5715118529590 |
| Max. ponor motoru | 10 m |
| Max. proud motoru | 4 A |
| Objednávacie číslo | 92713100 |
| Variant | Cena | Dostupnosť |
|---|
|
Pononré čerpadlo Grundfos SB 3-35 A s plavákom / 92712333
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 34 m P max: 0,75 kW DN výtlak - průměr: 1 '' Délka kabelu: 15 m Průměr čerpadla: 160 mm EAN: 5715118518952 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 3,5 A |
|
Pononré čerpadlo Grundfos SB 3-35 A s plavákom / 92712333
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW DN výtlak - průměr: 1 '' Délka kabelu: 15 m Průměr čerpadla: 160 mm Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A |
|
SBA 3-35 A
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 34 m P max: 0.75 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: áno Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm EAN: 5715118529361 Max. ponor motoru: 10 m |
|
SBA 3-45 M
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: nein Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5710626001743 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A Objednávacie číslo: 92834170 Menovitý prietok: 3 m3/h Menovitý výtlak: 32,6 m |
|
SBA 3-45 A
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: ja Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5715118529576 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A Objednávacie číslo: 92713068 |
|
SB 3-45 A
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: áno Hmotnost: 11 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 150 mm EAN: 5710621504164 Max. ponor motoru: 10 m Max. proud motoru: 4 A |
|
Ponorné čerpadlo Grundfos SB 3-35 M
Q max: 100 l/min Napětí: 230 V H max: 34 m P max: 0,75 kW Délka kabelu: 15 m Plavakový spínač: nie Hmotnost: 10 kg Max. teplota čerpané kapaliny: 40 °C Průměr čerpadla: 160 mm EAN: 5710621504119 Max. proud motoru: 3,5 A |
